ДЕНСИТОМЕТРІЯ

Денситометрія кісток – це дослідження, яке вимірює щільність кісткової тканини. З її результатів можна визначити наявність, тяжкість чи ризик остеопорозу.

Остеопороз– прогресуюче метаболічне захворювання кістки, у якому відбувається зниження її мінералізації, що супроводжується порушенням її структури. Слабкість скелета призводить до розвитку переломів при незначній або неявній травмі, особливо кісток грудного та поперекового відділів хребта, зап’ястей та стегнових кісток.

У медичному центрі ПРОСТО денситометрія кісток виконується досвідченими фахівцями на передовому діагностичному обладнанні. За потреби можна продовжити діагностику чи пройти лікування у наших кваліфікованих лікарів.

Детальний опис

Класична денситометрія – дослідження із використанням низькодозового рентгенівського випромінювання. Щільність кісток визначається цифровою діагностичною установкою автоматично. Процедура не створює високого променевого навантаження та безпечна для організму.

Будь-якому пацієнту, який готується до денситометрії, необхідно за кілька днів до процедури:

 • Скасувати прийом препаратів, що містять кальцій та фосфор.
 • Відмовитися від продуктів з їх високим вмістом
 • Не планувати інших рентгенологічних обстежень із контрастом (барієм), оскільки це може вплинути на результати діагностики.

Якщо пацієнтка — жінка, необхідно переконатися у відсутності вагітності: навіть низькі дози рентгенівського випромінювання можуть нашкодити плоду.

Процедура рентгенівської денситометрії проводиться в окремому кабінеті, де встановлено діагностичне обладнання. Зазвичай при денситометрії обстежуються хребет або кульшові суглоби. Пацієнт лягає на стіл денситометра, і над ділянкою тіла, що обстежується, фіксується частина апарату, де знаходиться променева трубка. Залежно від зони обстеження людину можуть попросити лягти на спину або прийняти певне положення тіла.

Далі лаборант включає апарат, і починається сканування. Жодних відчуттів у процесі діагностики у пацієнта не виникає. Щоб результати були максимально точними, протягом процедури не рекомендується рухатися.

Загальна тривалість дослідження становить 1-5 хвилин, залежно від ділянки дослідження. Далі апарат видає звіт, а лікар-рентгенолог готує висновок. Пацієнт не потребує додаткового спостереження і може відразу залишити клініку.Здоровій людині рекомендується проходити дослідження раз на 2 роки, щоб вчасно помітити ознаки дефіциту мінералів у кістках та запобігти розвитку остеопорозу. Результати обстеження слід зберегти, щоб можна було відстежити динаміку змін.

Процедура виконується для виявлення зниження щільності кісткової тканини. Вона рекомендована всім, у кого може спостерігатись це порушення:

 • Особам старше 40 років як профілактична процедура
 • Жінкам у постменопаузі
 • Чоловікам похилого віку
 • Пацієнтам при захворюваннях та порушеннях, що супроводжуються втратою кальцію та інших мінералів (тривалий постільний режим, хронічні захворювання органів травлення, нирок, печінки, деякі метаболічні захворювання)
 • Пацієнтам з повторними переломами або переломами, що тривало не зростаються.
 • При симптомах патології кісток (наприклад, біль у кістках) з невідомими причинами
 • За наявності факторів ризику остеопорозу (наприклад, надлишок чи дефіцит ваги)
 • При тривалому прийомі гормональних або інших препаратів, які порушують мінеральний обмін

 

Протипоказань до дослідження небагато:

 • Вагітність
 • Больовий синдром, мимовільні рухи та інші стани, через які пацієнт не може зберігати нерухомість під час дослідження (декілька хвилин)
 • Сучасний цифровий низькодозовий денситометр Lunar Prodigy GE Medical Systems, що має максимально широкі діагностичні можливості для виявлення остеопорозу.
 • Можливість поглибленої діагностики та корекції порушень щільності кісткової тканини досвідченими лікарями
 • Консультація лікаря-гінеколога, який займається, зокрема, проблемами жіночого остеопорозу в постменопаузі.
Вартість послуг

Денситометрія стегнової кістки

450

Денситометрія кісток передпліччя

450

Денситометрія одного кульшового суглоба

450

Денситометрія поперекового відділу хребта

450

Денситометрія всього тіла (Whole/All body)

900

Опис Результатів Дослідження з іншої клініки

400

Замовте дзвінок та отримайте безкоштовну консультацію

Контакти

Київ, вул.М.Закревського, 61/2

Пн-Сб 08:00-20:00

Нд 10:00-16:00

Контакти

Київ, вул.М.Закревського, 61/2

Пн-Сб 08:00-20:00

Нд 10:00-16:00

Залиште свій номер телефону,
і ми незабаром зв‘яжемося з Вами